Pinsy metalowe z logo
Rozmawiając z klientami na temat naszych produktów, jednym z trudniejszych pytań pozostaje „piny czy pinsy”? Według polskiego słownika najbardziej poprawną wersją są „przypinki”. Niemniej wymiennie używane piny, pinsy i przypinki w większości przypadków odnoszą się do tego samego rodzaju produktów.
Pinsy metalowe – małe ale wyjątkowe
Reklama w dzisiejszych czasach jest czymś wszechobecnym. Wielkie banery reklamowe znajdziemy niemal w każdym mieście. Jednocześnie postęp technologiczny pozwala równie dobrze przykuć uwagę odbiorcy nawet treścią umieszczoną na centymetrze kwadratowym. Przypinki do marynarki muszą być na tyle małe aby subtelnie przyciągać uwagę, a jednocześnie nie dominować. Można powiedzieć, że to mniejszy brat odznak i odznaczeń.
Pinsy metalowe w porównaniu do odznak i medali wymagają przygotowania mniejszej matrycy, dzięki czemu ich wykonanie jest tańsze. Pomimo tego, opłacalna wielkość zamówienia dla pinsów zaczyna się od kilkudziesięciu sztuk. Z uwagi na rozmiar i wagę, dobrze nadają się do przypięcia do odzieży, plecaka czy torby.
Dostarczamy tysiące pinsów do instytucji rządowych, które wymagają połączenia najwyższej jakości z atrakcyjną ceną. Jednocześnie obsługujemy klientów, którzy potrzebują tylko kilkudziesięciu sztuk do wypromowania swojej marki. Podczas każdej realizacji pomagamy klientowi w przygotowaniu finalnego projektu. Jeśli to konieczne wykonujemy go od podstaw w oparciu o przesłane materiały zupełnie za darmo.
Produkcja pinsów i przypinek
Pinsy na zamówienie mają być wyjątkowe i niepowtarzalne. Każdy klient określa wielkość, kształt i kolorystykę produktu. Bazą za każdym razem jest metalowe podłoże, natomiast finalną warstwę wykonujemy na kilka sposobów. Przedstawiamy kilka z nich:
Pinsy tłoczone i odlewane – są to pinsy metalowe z logo w formie dwóch warstw, których różnice w wysokości tworzą grafikę. Możliwość stworzenia elementów o szerokości dziesiątych części milimetra, zapewnia czytelność i wyrazistość. Gdy projekt ma zawierać elementy w trójwymiarze jak np. twarze, budowle czy zwierzęta możliwe jest wykonanie wersji 3D. Na koniec klient decyduje o finalnym kolorze pokrycia.
Pinsy z kolorową emalią – wykonuje się je również metodą tłoczenia lub odlewu, ale dodatkowo wypełnia kolorowymi emaliami. Mogą one być jedynie akcentem całego pinsa, jak również w pełni zastąpić bazowy kolor pokrycia.
Pinsy drukowane – bezpośrednio na metalowym podkładzie drukujemy grafikę, a następnie pokrywamy ją warstwą ochronną. To najbardziej ekonomiczna wersja metalowych pinów. Ich powierzchnia jest płaska. Nadruk może być wykonany na całości lub z pozostawieniem metalowej ramki.
Pinsy zalewane żywicą – tworzą efekt wypukłości, który jest zauważalny gołym okiem, a także wyczuwalny w dotyku. Żywica może być umieszczona na całości podkładu lub umieszczona w ramce tworzącej obrys pinsa. Są one zdecydowanie grubsze i cięższe od pinsów drukowanych.
Dla ułatwienia prezentujemy różnice pomiędzy pinsami drukowanymi oraz zalewanymi żywicą.
Jak wręczać pinsy
Z uwagi na niewielki rozmiar pinsów, zalecamy umieszczenie ich w dedykowanym opakowaniu. Zależnie od rangi uroczystości oraz budżetu klienta, dobieramy optymalne rozwiązanie. Najczęściej używamy plastikowych pudełeczek z przeźroczystym wiekiem oraz welurowych opakowań jubilerskich. Dla specjalnych projektów wykonujemy również kartoniki, do których przytwierdzane są pinsy.
Jak nosić pinsy metalowe
Ostatnią decyzją, jaką należy podjąć jest sposób mocowania pinsów.
Standardowo wykonujemy zapięcie typu motylek. Działa ono na zasadzie zaciskania szpilki umieszczonej na odwrocie. Zapinanie i odpinanie, odbywa się błyskawicznie.
Innym rozwiązaniem, jakie stosujemy jest przytwierdzenie do pinsa śruby z nakrętką. Mocowanie jest solidniejsze, ale jednocześnie wymaga nakłucia większego otworu w materiale.
Pinsy mogą posiadać także metalową, długą nóżkę, która zabezpieczana jest zaokrągloną zatyczką.
Pinsy metalowe wykonane przez nas do tej pory możecie Państwo znaleźć w zakładce galeria.